Subscribe RSS
jak powinna wyglądać dobra strona www hoteli, pensjonatów… cze 14

Strona hotelu to jego elektroniczny folder. Umożliwia zaprezentowanie hotelu praktycznie bez ograniczeń. W odróżnieniu od materiałów drukowanych można w niej (stronie) dokonywać nieustannych zmian odpowiadających zmianom zachodzącym w hotelu. Jest tu miejsce i na ilustracje i opisy, tabele z cenami i oferty specjalne.
Tworząc stronę obiektu hotelowego warto zawrzeć w niej rozwinięcia następujących punktów:
- na stronie pierwszej:
podstawowe informacje o hotelu i kilku zdaniowy opis wraz ilustracją.
Tekst ten może wyglądać np. tak:

Zapraszamy Państwa do naszego nowego, ?-gwiazdkowego tu nazwa hotelu,
dogodnie położonego przy jakiej drodze, skąd – dokąd, zaledwie ile km i/lub ile minut od jakich znanych miejsc lub miejscowości.
Mamy nadzieję, że hotel mile zaskoczy Państwa w jednym zdaniu wpisać czym
(gościnną atmosferą, ciekawą architekturą, dziką przyrodą w pobliżu, itp.).
Poniżej podajemy podstawowe informacje na temat hotelu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą publikowaną na naszej stronie www.

Informacje o hotelu:

* ile pokoi
* jaka gastronomia (restauracja, nazwa; bar, nazwa itp.)
* jeżeli jest to zaplecze konferencyjne (ile sal)
* jeżeli jest to wymienić: centrum rekreacji, sauna, solarium
* jeżeli jest to wymienić: Fryzjer, Kosmetyczka
* jeżeli są to wymienić: jazda konna, góra z wyciągiem itp.
* Parking strzeżony, garaż
* Inne – ważne

Nasz serwis:
tu powinien się znaleźć spis usług świadczonych w obiekcie, również nietypowych np.:

* maszyny do czyszczenia obuwia na każdym piętrze
* wynajem samochodów
* wynajem limuzyn z kierowcą na życzenia
* taksówki
* usługi pralnicze
* wymiana walut
* opieka nad dzieckiem, wysokie krzesełka w restauracji i łóżeczka dziecięce na życzenie
* najnowszy system przeciwpożarowy
* lekarz i dentysta na życzenie
* przechowalnia bagażu, przechowalnia nart, przystań jachtowa
* przesyłki kurierskie i pocztowe na życzenie
* transport na lotnisko, do portu, do centrum – na życzenie
* sejfy depozytowe
* rezerwacja i sprzedaż biletów lotniczych
* rezerwacja biletów do teatru, kina, opery, muzeum, parku narodowego, zamku ……
* organizacja wycieczek po …….

Na pierwszej stronie powinny się także znaleźć odnośniki do kolejnych stron szczegółowo opisujących obiekt i jego ofertę. Odnośniki stanowić powinny niejako spis treści, zawartości stron:

- pokoje
- gastronomia
- sale konferencyjne
- imprezy okolicznościowe
- rekreacja i wypoczynek
- ceny pokoi
- rezerwacja
- informacja turystyczna
- lokalizacja, dojazd
- kontakt

Powyższy spis pozwoli potencjalnym klientom zapoznać się z ofertą hotelu. Z żadnego z powyższych punktów nie warto rezygnować (chyba że nie występuje w hotelu ani w okolicy).
Jeżeli obiekt nie ma gastronomii na swoim terenie warto wskazać najbliższą godną polecenia. Jeżeli nie ma sal konferencyjnych, ani żadnej powierzchni która zaadoptowana spełnia wymagania stawiane powierzchniom wielofunkcyjnym – punkt o salach należy pominąć.

Punkt imprezy okolicznościowe albo zawierał będzie listę imprez, które można zrealizować w hotelu wraz z krótkim opisem albo wręcz zmieni nazwę na charakteryzującą to z czego hotel słynie np.:
polowania – dla obiektu specjalizującego się w turystyce myśliwskiej lub
turnieje rycerskie – dla zamku.

Rekreacja i wypoczynek powinna dzielić się na informacje o formach dostępnych w hotelu, na opis tych które są dostępne w obiekcie i na należącym do niego terenie (sauna, solarium, basen, korty, sala do ćwiczeń itp.) oraz w okolicy obiektu (jazda konna, kajaki, wyciąg narciarski, pole golfowe itp.).

Informacja turystyczna zapis lekceważony niestety przez hotelarzy, który odpowiednio przygotowany może przekonać … do spędzenia pobytu w ich hotelu. Na stronie tej warto umieścić opis okolicy, atrakcji regionu ilustrując całość fotografiami, informacją np. o szlakach turystycznych, ciekawych miejscach wartych zwiedzenia lub odwiedzenia. Miłym gestem jest umieszczenie kilku propozycji spędzenia czasu np. tras jedno- dniowej wycieczki (pieszej, rowerowej lub samochodowej), oferty lokalnego biura podróży, koła PTTK itp.

Lokalizacja, dojazd – mapka regionu z zaznaczonym miastem lub miejscem położenia hotelu to rzecz obowiązkowa. Dobrze by dała się wydrukować, była zgodna z mapami drogowymi (oznaczenia numerów dróg!) i dała się spożytkować jako mapka dojazdowa do obiektu. W przypadku dojazdu wymagającego opisu – należy ten opis podać wpisując np. dystanse pomiędzy kolejnymi punktami orientacyjnymi.

Kontakt – tu hotele stosują dwa rozwiązania: pierwsze, minimalistyczne to otwierające się okno do korespondencji na skrzynkę hotelu, drugie, maksymalistyczne to szczegółowa lista kierownictwa poszczególnych komórek hotelu z podanym imieniem, nazwiskiem (widziałem też zdjęcia), numerem telefonu i adresem e-mail.

Gdy masz stronę rozreklamuj ją szeroko.
Ważne jest zrozumienie czym jest internetowa strona hotelu – to potężne narzędzie promocyjne pełniące również ważną funkcję informacyjną. Każdy, kto ma komputer i dostęp do internetu – ma potencjalną możliwość obejrzenia strony hotelu. Hotel nie ma żadnych ograniczeń – poza wyobraźnią twórców – w tworzeniu własnych stron. Adres www powinien znaleźć się na wszystkich materiałach drukowanych hotelu, na papeterii hotelowej, artykułach reklamowych, w reklamach i ogłoszeniach – wszędzie tam gdzie się da.
Dobrą promocją własnej strony (a co za tym idzie hotelu) jest umieszczenie:

* linków tj. wyrazów lub zdań, po kliknięciu których internauta przeniesiony zostanie na stronę hotelu
* bannerów tj. małych graficznych obrazków, czasami animowanych, po kliknięciu których internauta przeniesiony zostanie na stronę hotelu.

na innych zaprzyjaźnionych stronach.

Linki i bannery nazwijmy w skrócie odnośnikami. Gdzie warto umieszczać odnośniki:

- na stronach miasta, gminy, powiatu lub regionu – które zazwyczaj zawierają informacje turystyczne i są chętnie odwiedzane przez internautów polskich i zagranicznych, którzy często mając w planach wyjazd do konkretnego miejsca wpisują w wyszukiwarce internetowej nazwę tego miejsca i oglądają rezultaty wyszukiwania;

- na stronach lokalnych mediów tj. prasy lub telewizji – te strony z kolei są chętnie odwiedzane przez internautów lokalnych, poszukujących informacji i ciekawostek;

- w portalach tematycznych – jeżeli nasz hotel dysponuje dużym zapleczem konferencyjnym to warto odszukać portal poświęcony konferencjom i tam umieścić swój wpis; jeżeli natomiast hotel leży w miejscowości wypoczynkowej – należy szukać portali zajmujących się tematyką turystyki i wypoczynku;

Category: strony www  | Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response

  1. 1
    Tomek 

    Wszystko się zgadza, ale nawet najlepsza strona czy prezentacja hotelu na nic się zda gdy obiekt posiada kiepskie zdjęcia. Klienci kupują wzrokiem, a bazą do budowy wszelkich ofert hotelowych jest dobra fotografia.

Leave a Reply

*


1 + = dwa